Książki o świętach dla dzieci – 20 wyjątkowych pozycji

with 30 komentarzy

Książki na święta dla dzieciKiedy za oknem szaro i ponuro, a śniegu ani widu ani słychu, trzeba szczególnych środków, żeby budować świąteczny nastrój. Jednym pomogą świąteczne lampki za oknem, innym – pierniczki i kakao, a u nas świetnie sprawdzają się książki o świętach dla dzieci. Ciekawych tytułów jest na rynku całkiem dużo. O samych świętach i bożonarodzeniowych zwyczajach, o przygodach z Mikołajem w tle, ale także o zimie i zimowych atrakcjach. Jeśli jeszcze nie zdążyliście się zaopatrzyć w prezenty świąteczne, to doskonale sprawdzą się i w tej roli. W końcu książki o świętach dla dzieci to zawsze jest trafiony prezent. W sumie dla dorosłych też.

 

ksiażki o świętach książki o świętach

Boże Narodzenie. Obrazki dla maluchów

Nasza pierwsza świąteczna pozycja, z którą do tej pory, pomimo upływu lat, nie możemy się rozstać. Wygląda na to, że całkiem długo się z niej nie wyrasta, choć pomyślana jest jako książeczka dla najmłodszych. Z tej książki o świętach dla dzieci można się dowiedzieć naprawdę dużo o świątecznych zwyczajach i tradycjach, nie tylko w Polsce.

Ładne, kolorowe obrazki to dobry punkt wyjścia do świątecznych rozmów, ale i źródło inspiracji, z którego można czerpać pomysły na przedświąteczne zabawy z dziećmi.

Książkę kupicie tutaj: KLIK

 

 książki o świętach dla dzieci Tupcio Chrupcio książki dla dzieci na święta

Święta Tupcia Chrupcia

autorka: Eliza Piotrowska

Jeśli spodziewacie się opowieści o ubieraniu choinki i wigilijnej kolacji w myszkowym świecie, to… zawiedziecie się. Bo nie o tym jest wcale ta opowieść.

Jest za to o tym, jak Tupcio, niecierpliwie oczekując wizyty świętego Mikołaja, zdobywa nowego przyjaciela. O empatii, współczuciu i umiejętności dzielenia się – czy nie wydaje Wam się, że to idealna przedświąteczna lektura?

Książkę kupicie tutaj: KLIK

 

Książki dla dzieci na święta 

Wesoły Ryjek i zima

Autor: Wojciech Widłak

Zimowe przygody sympatycznego prosiaczka i jego rodziny, które bawią i dzieci, i dorosłych.

O tym, dlaczego nie warto planować jazdy na nartach przed wyjazdem w góry, jak znaleźć piękną choinkę, kiedy na zakupy wybieramy się w ostatniej chwili i co żona ma wspólnego ze śniegiem, świętami i szarlotką. A w bonusie specjalny przepis na pierniczki, które można upiec razem z Ryjkiem.

Książkę kupicie tutaj: KLIK

 

Książki dla dzieci na boże narodzenie  Ksiażki na święta Mama Mu

Wigilia Mamy Mu i Pana Wrony

Autorka: Jujja Wieslander

Czy krowa może jeździć na rowerze i w dodatku obchodzić wigilię? Jasne, że tak. Jeśli Wasze dzieci lubią tę nietypową, ale przesympatyczną bohaterkę, to i ta część jej przygód przypadnie jej do gustu.

Bo oto okazuje się, że już za chwilę wigilia, a Pan Wrona w ogóle nie jest na nią przygotowany. I dlatego rzuca się w wir przygotowań, które są dosyć nietypowe. A potem sam sobie wigilię psuje… Na szczęście Matylda nie tylko sama będzie świętować, ale i nauczy Pana Wronę, co w święta jest naprawdę ważne.

Książkę kupicie tutaj: KLIK

 

książki na święta Basia 

Basia i Boże Narodzenie

Autorka: Zofia Stanecka

Basię kochają niemal wszystkie przedszkolaki. Bystra, rezolutna, pomysłowa i zakochana w żelkach dziewczynka tym razem przygotowuje się do świąt.

O pieczeniu pierniczków, przedświątecznych zakupach – o zgrozo! – BEZ LISTY i domowej inscenizacji historii o narodzeniu małego Jezuska zakończonej niespodzianką. Ale przede wszystkim o tym, czy święta mogą się odbyć, jeśli mama złamie rękę i nie może ich przygotować.

Świetna lektura nie tylko w kontekście świąt, ale i jako punkt wyjścia do rozmów o podziale obowiązków, organizacji rodzinnego życia i priorytetach.

Książkę kupisz tutaj: KLIK 

 

 

Książki dla dzieci na święta 

Martynka i Gwiazdka

autor: Gilbert Delahaye

tekst polski: Wanda Chotomska

Świąteczna przygoda dziewczynki, opowieści o której stały się bestsellerem w wielu krajach świata.

Razem z rodziną Martynka spędza święta na wsi u dziadka, gdzie ze swoim bratem i kolegą przeżywa pewną niesamowitą przygodę. A wszystko zaczyna się od tego, że wyciągają z wody zziębniętego pieska i trafiają do tajemniczego zamku…

Dużym atutem tej książki o świętach dla dzieci są przepiękne ilustracje, które zachwyciły moje córki. Mnie zresztą też.

Książki o Martynce kupicie tutaj: KLIK

[ps. Okazuje się, że książka „Martynce i gwiazdka” jest już jednak niedostępna w księgarniach. Ale na pewno można ją upolować w antykwariacie lub – jak my – wypożyczyć w bibliotece. Albo sięgnąć po inne tytuły z tej serii]

 

ksiażki na boże narodzenie

Wieczór gwiazdkowy na placu budowy

Autorzy: Sherri Duskey Rinker, AG Ford

Kiedy myślisz „książki o świętach dla dzieci”, to raczej nie przychodzi Ci do głowy plac budowy. Błąd! Bo jest i coś dla wielbicieli koparek i innych pojazdów budowlanych! I nie mam wcale na myśli tylko chłopców, bo i dziewczynki świetnie się bawią przy tej książce.

Nadchodzi Boże Narodzenie. Ale nim nad placem budowy zabłyśnie pierwsza gwiazdka, pojazdy śpieszą się, żeby przygotować pewną niespodziankę…

Niezbyt długa i raczej prosta książeczka ma w sobie dużo uroku, a ładne, kolorowe ilustracje i przyjemny, rytmiczny tekst  że dzieci wracają do niej nie raz i nie dwa, ale całe mnóstwo razy.

Książkę kupisz tutaj: KLIK

 

ksiazki-na-swieta  ksiazki na swieta dla dzieci

Wierzcie w Mikołaja!

Autorka: Lotta Olsson

To nie jest typowa książeczka o świętach. Nie ma radosnej atmosfery, świecących lampek na choince i dźwięku kolęd niosącego się w powietrzu. Jest wręcz przeciwnie. Coś lub KTOŚ przeszkadza w świątecznych przygotowaniach i robi – jak się wydaje – wszystko, żeby święta wcale nie były fajne. A może nawet, żeby ich wcale nie było. Kto? Nie zdradzę tajemnicy, ale jeśli Wasze dzieci mają żyłkę detektywa, to może być pozycja dla Was. I nie martwcie się – będzie szczęśliwe zakończenie.

Zaplanowana w formie kalendarza adwentowego książka podzielona jest na 24 opowieści, po jednej na każdy dzień grudnia, aż do wigilii, ale jest wielce prawdopodobne, że nie wytrzymacie i przeczytacie ją szybciej.Bo takiej książki o świętach dla dzieci nie da się tak łatwo odłożyć na później.

Przy okazji dzieci mogą dowiedzieć się, jak wyglądają święta i przygotowania do nich w Skandynawii. To fajny punkt wyjścia do rozmowy o tym, jak różnią się świąteczne tradycje na świecie.

Książkę kupicie tutaj: KLIK

 

ksiazki-dla-dzieci-na-swieta

Lotta, Trzy opowiadania

Autorka: Astrid Lindgren

Jeśli jeszcze nie znacie Lotty, to czas, żeby to koniecznie zmienić. Rezolutna i przedsiębiorcza dziewczynka mieszka przy ulicy Awanturników, co już samo w sobie jest niezłą zachętą do lektury. I słusznie, bo jej przygody nie pozwalają się nudzić.

W książce znajdują się trzy opowiadanie –  o jeździe na rowerze, o Wielkanocy i o Bożym Narodzeniu. To ostatnie, moim zdaniem, szczególnie dobre, bo można w nim odkryć, co się stanie, jeśli rodzice nie są w stanie zdobyć choinki, bez której przecież święta nie mogą się naprawdę liczyć… Nie martwcie się! Już Lotta się tym zajmie.

Książkę kupicie tutaj: KLIK

 

ksiazki-na-boze-narodzenie  ksiazki-na-boze-narodzenie

Boże Narodzenie w Bullerbyn

Autorka: Astrid Lindgren

Przygody dzieci z Bullerbyn bawią czytelników od pokoleń i chyba długo się to nie zmieni. Jest jakiś niezwykły urok w perypetiach szóstki (a potem siódemki) dzieciaków mieszkających w trzech niewielkich domach gdzieś na końcu świata.

W tej książce znajdziemy opowieść o tym, jak wyglądają święta w Bullerbyn oczami dzieci. Pieczenie pierniczków, ubieranie choinki czy obdarowywanie się podarkami to tylko początek, bo można tu też poczytać o takich zwyczajach, które dla polskich dzieci – i ich rodziców też – mogą być dużym zaskoczeniem. Świetna lektura na przedświąteczny czas!

Książkę kupicie tutaj: KLIK

 

książki świąteczne dla dzieci  książki świąteczne

Mikołajowy strój

Chociaż sama byłam zaskoczona, ta książka jest naszym tegorocznym hitem. Do tego stopnia, że znam ją już prawie na pamięć. Krótka, zabawna i nieco przewrotna opowieść o tym, jak Mikołaj tuż przed wyruszeniem w drogę do dzieci odkrywa, że jego strój jest zupełnie zniszczony. Wskakuje więc w różową suknię pani Mikołajowej i futrzane bambosze… Ale co się dzieje dalej, to musicie sprawdzić sami.

Dużym plusem książki jest to, że niektóre elementy ilustracji są wykonane z różnych materiałów (gumowe rękawice, skórzane buty, futerko na kołnierzu), co daje dzieciom nadspodziewanie dużo radości. Grube, kartonowe strony wytrzymają nawet niecierpliwe odwracanie przez maluchy.

Książkę kupicie tutaj: KLIK

 

ksiażki dla dzieci na boże narodzenie  książki dla dzieci na Boże Narodzenie

Samotne święta Oskara

autorka: Holly Webb

Hania zawsze marzyła o piesku i nie posiada się z radości, kiedy to marzenie się spełnia. Do jej domu trafia Oskar, słodki dalmatyńczyk, i szybko podbija serca całej rodziny. Zbliża się jednak Boże Narodzenie i dziewczynka, w szale przygotowań, jasełek i prób, ma coraz mniej czasu dla swojego ulubieńca. Który zupełnie nie rozumie, dlaczego jego przyjaciółka o nim zapomniała…

Urocza książeczka dla dzieci, które marzą o własnym zwierzątku, ale czasem zapominają, że jest ono czymś znacznie więcej niż zabawką.

Książkę kupisz tutaj: KLIK

 

książki dla dzieci na święta

Święta dzieci z dachów

Autor: Marten Sandén

Książka składa się z 24 rozdziałów, po jednym na każdy dzień grudnia, i umożliwia magiczne „odliczanie” czasu pozostałego do świąt.

Jej bohaterowie – trójka dzieci – uciekają z domu dziecka, żeby odnaleźć ojca jednej z dziewczynek. I, oczywiście, odmienić swój trudny los. Na dworcu centralnym w Sztokholmie spotykają jednak tajemniczego staruszka…
Piękna, baśniowa, wzruszająca opowieść nie tylko o świętach, ale przede wszystkim o miłości, samotności i nadziei, że może się spełnić także to, co wydaje się niemożliwe.

Książkę kupicie tutaj: KLIK

 

ksiazka-dla-dzieci  ksiazka-dla-dzieci

Zima Toli

Autorka: Anna Włodarkiewicz

Zbiór czterech uroczych, pełnych ciepła i humoru opowiadań o perypetiach czteroletniej Toli i jej rodziny. Co ciekawego przynosi zima? Czy mama potrafi się ślizgać? Kto zasiądzie przy wigilijnym stole? Czy bliźniaki znowu coś zmajstrują? I co to za wielki wór kryje się za oparciem kanapy?

Opatrzona pięknymi ilustracjami książka świetnie wprowadza w świąteczny, rodzinny klimat. A przy tym, jak cała seria, ma w sobie tyle uroku, że chce się do niej wracać i wracać

Książkę kupicie tutaj: KLIK

 

ksiazki-o-swietach-dla-dzieci  ksiazki-o-swietach-dla-dzieci

8+2 i pierwsze święta

Autorka: Anne-Cath. Vestly

Święta i dzieci to często… wybuchowe połączenie. A co jeśli dzieci jest ośmioro? Możecie to sobie wyobrazić?

W trzecim tomie przygód  sympatycznej rodzinki złożonej z mamy, taty, ośmiorga dzieci i babci, że o zwierzakach już nie wspomnę, poczytamy o jesienno-zimowych przygodach ferajny, z którą nie można się nudzić. O wyprawie w góry, lęku przed ciemnością i… telefonem, zagubionych kurach oraz wiewiórce, która ukradła czapkę z pomponem… Ciekawa i zabawna książka podlana atmosferą ciepła i miłości.

Uwaga: Ilustracje w książce są oszczędne, czarno-białe. Jeśli Wasze dzieci lubią bogato ilustrowane książki, w których jest dużo do oglądania, to ta taka nie jest. JEst w niej za to dużo do poczytania.

Książkę kupicie tutaj: KLIK

 

ksiazki-na-boze-narodzenie

Opowieść wigilijna

Klasyk, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Choć ma już ponad 150 lat, doczekuje się kolejnych wydań, ekranizacji i inscenizacji. Po prostu nie można nie znać opowieści Ebenezera Scrooge`a, który w pewno Boże Narodzenie przeżywa niesamowitą podróż przez swoje życie i odkrywa, że ma dużo do naprawienia…

Książka doczekała się mnóstwa wznowień i wydań, co mnie bardzo cieszy, bo każdy może wybrać wersję, która pasuje do jego gustów i możliwości portfela.

Książkę możecie kupić na przykład tutaj: KLIK

 

książka na święta

Ekspres Polarny

Magiczna i ponadczasowa opowieść o chłopcu, który w wigilijny wieczór czeka na Świętego Mikołaja. Ku jego zdziwieniu, zamiast sań i reniferów, doczekuje się jednak… zaczarowanego pociągu. A ten zabiera dzieci w niezapomnianą podróż w kierunku Bieguna Północnego na spotkanie z pewnym tajemniczym, ale jak najbardziej prawdziwym jegomościem…

Do niedawna ta książka o świętach była do zdobycia tylko w bibliotekach i antykwariatach, ale w 2019 roku wydało ją wydawnictwo Tekturka. Warto skorzystać, bo może niedługo znowu zniknie ze sklepowych półek! W kategorii książki o świętach dla dzieci to prawdziwy must have,

Książkę można kupić tutaj: KLIK

 

ksiazki-na-swieta   ksiazki-na-swieta

Święty Mikołaj i jego magiczny świat

Renifery Świętego Mikołaja

Autor: Rod Green

Te wyjątkowe książki o świętach dla dzieci są wprawdzie niedostępne w księgarniach, ale po prostu muszę je Wam pokazać.

Absolutnie przepiękne, bogato ilustrowane, uzupełnione dodatkowymi wkładkami, zakładkami, okienkami i ukrytymi treściami odpowiadają na wszystkie te pytania, jakie Wasze dzieciaki mogą Wam zadać w związku ze świętym Mikołajem. Jak wygląda Mikołajowa poczta? Dlaczego nie marznie w swoim stroju? Skąd się biorą jego renifery i jak znajdują drogę na niebie? Gdzie i jak mieszka święty Mikołaj? Czym się zajmują elfy? Z jakiego przepisu pani Mikołajowa piecze swoje pierniczki? Teraz już wiecie i Wasze dziecko naprawdę nie może Was zaskoczyć.

Prawdziwa skarbnica wiedzy o Mikołaju i jego zwierzakach. Jeśli traficie na nią gdzieś w antykwariacie, nie wahajcie się ani przez chwilę. Zresztą zerknijcie sami na te zdjęcia:

książki na święta dla dzieci książki na święta dla dzieci książki na święta dla dzieci książki na święta dla dzieci

 

I jeszcze bonus… 🙂

 

prezent pod choinkę książka

Madagaskar. Klątwa Pasiastego Lemura

Autor: Szymon Radzimierski

Na koniec chciałabym Wam polecić książkę, która nie ma nic wspólnego z zimą i świętami, ale okazała się u nas niespodziewanym hitem grudnia. Skąd jej obecność w tekście opisującym książki o świętach dla dzieci? Bo jestem przekonana, że doskonale nada się na PREZENT POD CHOINKĘ dla dzieciaków i nastolatków, którzy lubią podróże i przygody.

Szymon Radzimierski opowiada w niej o podróży na afrykańską wyspę, która zachwyca pięknymi krajobrazami, niezwykłymi roślinami i zwierzętami oraz spotkaniami z ciekawymi ludźmi. Ale wartość poznawcza to nie jedyna zaleta tej książki, która – zupełnie nieprzypadkowo! – opatrzona jest pieczątką „Dziennik łowcy przygód”. Bo tym właśnie jest – nie tylko przewodnikiem, nie tylko kompendium wiedzy, która jakoś sama wchodzi dzieciakom do głowy, ale przede wszystkim bardzo ciekawą opowieścią o przygodach i to takich przez duże P. A w dodatku prawdziwych!

„Chcesz odkryć razem ze mną sekrety czerwonej wyspy? Przeżyć bliskie spotkania z płochliwymi lemurami, ścigać wieloryby na rozszalałym morzu i wspinać się na ostre jak miecze, grające skały w Tsingy de Bemaraha?
Zobacz, jak Malgasze wyciągają dziadka z grobu w magicznym rytuale „obracania kości”! Dotknij ogromnych baobabów, posłuchaj nocnych głosów dżungli i poczuj zapach suszonej na słońcu wanilii.
Uprzedzam! Od początku prześladują nas tajemnicze zdarzenia i dziwne zbiegi okoliczności. To przypadek? Czy może pradawna moc? Pomóż mi złamać klątwę, zanim będzie za późno…”

W taki sposób Szymon – czy też Simon, jak mówią na niego poznani w podróży przyjaciele – zachęca do wyruszenia z nim w niezwykłą podróż. I możecie być pewni, że się nie zawiedziecie. Jest ciekawie, zabawnie, emocjonująco, a czasem nawet trochę strasznie. I chociaż na książce napisano „wstęp tylko do lat 18”, to mogę Was zapewnić, że i dla rodziców to może się okazać ciekawa lektura. Jeśli macie dość odmóżdżających księżniczek, gadających zwierzątek i innych wywrotek, to spróbujcie wciągnąć swoje dzieciaki w świat podróży i przygody. Moja sześciolatka jest zachwycona, a i czterolatka potrafi posłuchać z dużym zainteresowaniem.

Książkę możecie kupić tutaj: KLIK lub bezpośrednio w wydawnictwie: KLIK

A tak wygląda w środku:

ksiazka-pod-choinke  ksiazka-pod-choinke ksiazka-pod-choinke ksiazka-pod-choinke

 

Książki o świętach dla dzieci

Chociaż żyjemy w czasach mega-hiper-ekstra zabawek, mam w sobie przekonanie graniczące z pewnością, że książka nadal jest, a przynajmniej może być świetnym prezentem na święta. A książki o świętach dla dzieci mogą zachwycić całą rodzinę, jeśli tylko znajdziemy czas na wspólne delektowanie się lekturą. Może właśnie w te święta?

 

blogrudzień 2019

 

 

 

 

 

WPIS POWSTAŁ W RAMACH AKCJI BLOGRUDZIEŃ 2019.

1. grudzień – Mama na całego

2 grudzień – Tarapatka

3 grudzień – Dzieciorka

4 grudzień – Szczęśliwa siódemka

5 grudzień – Do herbaty

6 grudzień – Z naciskiem na szczęście

7 grudzień – Przed ślubem

8 grudzień – Mama Asia Ogarnia

9 grudzień – Wysmakowana

10 grudzień – Dziubdziak

11 grudzień – Pozytywny Dom

12 grudzień – Młoda mama pisze

13 grudzień – Atrakcyjne wakacje z dzieckiem

14 grudzień – Młoda Mamma

15 grudzień – Kopanina

16 grudzień – Pogodnie przez życie

17 grudzień – Humory Zmory

18 grudzień – Asertywna Mama

19 grudzień – Jaśkowe Klimaty

20 grudzień – I jak w domu

21 grudzień – Carpe Diem

22 grudzień – Dieta to Kobieta

23 grudzień – Mamusiowy świat

27 grudzień – Na wysokim obcasie

30 grudzień – Magda M. Blog

 

Może Ci się też spodobać:

Zabawki, które zajmą Twoje dziecko na dłużej, czyli najlepszy prezent dla przedszkolaka i… rodzica

____________________________________________

Spodobał Ci się ten wpis? Myślisz, że może kogoś zaciekawić albo komuś się przydać? Śmiało, skomentuj go, polub lub udostępnij, a wtedy inni też go zobaczą. W Pozytywnym Domu wszyscy goście są mile widziani! A dla mnie to ważny sygnał, że zmierzam w dobrym kierunku.

A jeśli chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami, polub Pozytywny Dom na Facebooku (KLIK), zajrzyj na Instagram (KLIK) albo zapisz się na Pozytywny Newsletter  (KLIK)!

 

30 Responses

 1. Dużo tego 🙂 A wszystko takie piękne! na te „Święta na placu budowy” patrzyłam ostatnio, nie skusiłam się, a teraz żałuję!

 2. Marta
  | Odpowiedz

  Nie wszystkie z tych ksiazek znam, ale jedno jest pewne – takimi książkami da się zbudować świąteczny nastrój 🙂

 3. Karolina
  | Odpowiedz

  Uwielbiam serie Obrazki dla maluchów. Bardzo fajne książki dla najmłodszych, mamy kilka z tej serii w swojej kolekcji.

 4. Gosia Ostrowska
  | Odpowiedz

  Świetne zestawienie dla dzieciaków. Kilka pozycji mamy ale kilka wciąż mamy do kupienia. Uwielbiamy Basie i Tupcia Chripcia.

 5. Przyznam szczerze, że niewiele znam książeczek z Twojej listy. Mamy prawie wszystkie Tupcie Chrupcie, a tej, o Bożym Narodzeniu nie. Za to Wesoły Ryjek jest po prostu cudowny. Fajnie, że napisałaś taki wpis, bo wiele rodziców będzie mogło coś wybrać dla swoich dzieci na święta.

 6. Dagmara
  | Odpowiedz

  Świetne zestawienie. Teraz jest tak dużo pozycji, że fajnie mieć taką listę by wiedzieć, co nas zainteresuje. My w tym roku z nowości mamy expres polarny

 7. Dziewczyny z do herbaty
  | Odpowiedz

  Tyle ciekawych propozycji, że nuda z pewnością nie straszna <3

 8. Karolina
  | Odpowiedz

  Ile ksiązkowych inspiracji w jednym miejscu 🙂 My lubimy książki autorstwa Wojciecha Widłaka, ale tej świątecznej nie mamy i zupełnie nie wiem dlaczego 🙂 Muszę nadrobić jeszcze w tym roku.

  • Ewelina
   | Odpowiedz

   Dla mnie ten wesoły Ryjek to niedawne odkrycie. I bardzo mi przypadł do gustu, bo jest na tyle fajnie napisany, że i dla rodziców może mieć swoje „smaczki”.

 9. tarapatka
  | Odpowiedz

  Martynka to piękna książka! Dostałam ją za czasów swojego dzieciństwa i służy nam do dziś 🙂

  • Ewelina
   | Odpowiedz

   Mojej córce nie wszystkie części podpasowały. Ale ta o świętach jest urocza. No i jeszcze o balecie.

 10. Magda M
  | Odpowiedz

  Nie sądziłam, że istnieje książeczka o świętach o tematyce budowlanej 😁 Nasz tata z pewnością z racji swojego zawodu bardzo chętnie czytałby ją naszym dziewczynom 🙂

  • Ewelina
   | Odpowiedz

   Wychodzi na to, że każdy ma prawo świętować. Koparki też 😉

 11. SUPER zestawienie! W tym roku mam już prezenty dla dzieciaków, ale w następnym obowiązkowo wybieram kilka pozycji z tej listy! 🙂

  • Ewelina
   | Odpowiedz

   Miło mi to słyszeć 🙂 Jako dziecko często dostawałam książki w prezencie pod choinkę i zawsze nie mogłam się doczekać, aż zacznę czytać.

 12. Magda
  | Odpowiedz

  To rzeczywiście trzeba przyznac – że w książkach o tematyce światecznej jest w czym wybierać 😀

 13. Asia
  | Odpowiedz

  Potężne zestawienie. Bardzo ciekawe te książki. „Opowieść wigilijna” jest nawet lekturą, więc przynajmniej dzieciaki ją w szkole poznają. Sama coś wybiorę dla moich dzieci. Prawdopodobnie ten „Ekspres polarny”

  • Ewelina
   | Odpowiedz

   Ooo… Nie wiedziałam, że „Opowieść wigilijna” to lektura. Fajnie, że dzieciaki ją poznają.

 14. Najchętniej kupiłabym książkę o świętach w Bullerbyn, bo w dzieciństwie uwielbiałam czytać ich przygody.

  • Ewelina
   | Odpowiedz

   J też kocham Dzieci z Bullerbyn. Chętnie teraz do nich wracam z moimi dzieciakami.

 15. Ilość propozycji jest tak bogata, że każdy znajdzie coś dla siebie i nie będzie musiał szukać nigdzie indziej. Jestem pod wrażeniem!

 16. Przed ślubem
  | Odpowiedz

  Pamiętam jak moja mama co roku czytała mi Heidi 🙂 Oczywiście w świątecznym klimacie 😀

 17. MamAsia
  | Odpowiedz

  Wow! Nie wiedziałam, że aż tyle tego jest! Większości nie znam… ksiażki to najlepsze prezenty, w każdym wieku. Powyższe propozycje godne zapisania na następne lata:)

 18. Iga | Z naciskiem na szczęście
  | Odpowiedz

  Dbanie o czytanie od najmłodszych lat to naprawdę ważna rzecz 🙂
  A książki w klimacie świątecznym uwielbiam!

 19. Alicja
  | Odpowiedz

  Po twoim poście zakupiłam kilka pozycji do nas do domu 🙂 Dziękuję

 20. Justyna
  | Odpowiedz

  Uwielbiam książeczki ze świątecznym klimatem. Mamy swoją małą kolekcję, którą wyciągam razem ze świątecznymi ozdobami i wprowadzam dzieciaczki w świąteczny nastrój. Znalazłam u Ciebie sporo inspiracji.

 21. I am Emilia
  | Odpowiedz

  bardzo fajne propozycje , sama bym je przeczytała

 22. […] Książki o świętach dla dzieci – Ewelina przedstawia świąteczne książeczki dla dzieci. Wszystkie bardzo wartościowe. A na dodatek można je czytać przez cały rok albo wracać do nich właśnie na święta. […]

 23. Adrianna
  | Odpowiedz

  Uwielbiamy książeczki świąteczne. Mamy kilka swoich ulubionych. To właśnie im także zawdzięczamy ten niezwykły, świąteczny klimat.

Skomentuj